GLAS OCH KERAMIK / Glas / Glas 4925061
nr 492 5061
Glas
2 del, Erik Höglund (1932-1998) för Boda Glasbruk, Sverige 1950-tal, röda med dekorrand, skål på fot höjd 15, 5 cm, diameter 15 cm, signerad: 'H 807 / 150'. Pokal, höjd 17, 5 cm sign 'H 956 / 160'
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 29 oktober 2007
kl 16:17:29
29/10 16:12:29